До всіх новин

АТ «СГ «Ю.БІ.АЙ – КООП» приймає участь у процесі «спліту» на страховому ринку

27.09.2019

Національний банк розпочав цикл зустрічей з учасниками ринку небанківських фінансових послуг за участі першого заступника Голови НБУ Катерини Рожкової, директора департаменту ліцензування Олександра Бевза, директора департаменту стратегії та реформування Сергія Карпенко та начальника управління захисту прав споживачів фінансових послуг Ольги Лобайчук. Перша така зустріч зібрала представників страхового ринку і була присвячена крокам Національного банку після ухвалення Закону про «спліт». На зустріч було запрошено генерального директора АТ «СГ «Ю.БІ.АЙ – КООП» Андрія Мороза.

У своєму виступі Катерина Рожкова зазначила, що до страхових компаній буде три базові вимоги: наявність і достатність власного капіталу, прозора структура власності та дотримання законодавства про фін.моніторинг. Вона також нагадала, що Національний банк працюватиме над гармонізацією вимог для небанківських фін.установ з нормами європейського законодавства, проте робитиме це поступово і з врахуванням пропозицій ринку.

Коментуючи питання щодо змін та як їх відчують клієнти страхових компаній, Рожкова наголосила: «Ми спільно повинні зробити так, щоб і співробітники страхових компаній, і їх клієнти заснули ввечері 30 червня 2020 року з одним регулятором, а прокинулися 1 липня з іншим регулятором і не відчули ніякої різниці»

Коментуючи підсумки зустрічі, генеральний директор АТ «СГ «Ю.БІ.АЙ – КООП» Андрій Мороз відзначив позитивну тенденцію взаємодії страхового ринку та нового регулятора та наголосив, що очікувані зміни страшні лише тим компаніям, які працюють з порушенням законодавства: «Зміни та нововведення на ринку страшні тим, хто не виконував чи не виконує вимоги, які постійно висуваються до страхових та інших фінансових компаній чинним законодавством. Всі інші фінансові установи не мають відчути зміни регулятора».

Поділитися
  • 492
  • 0